עוד תוצאות

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
asakim
Filter by Categories
אוכל ובישול
אירועים
בנייה ונדלן
הום סטיילינג
זירת המומחים
חוק ומשפט
טכנולוגיה
יופי וקוסמטיקה
לייף סטייל
מידע ומאמרים
מפעלים ותעשייה
עסקים מקומיים
פיננסיים
פרסום עסקים
קהילה
קניות ברשת
רפואה ובריאות
שיפוצים

איך מגישים תביעה נגד מעסיק?

צוות המגזין

הגשת תביעה כנגד המעסיק רלוונטית בכל מקרה בו זכויות העובד שלכם נפגעו. את ההחלטה להגיש תביעה כנגד המעסיק נקבל רק לאחר התייעצות עם עוד דיני עבודה שיש לו ניסיון בתיקים דומים. לרוב, הגשת תביעה כנגד המעסיק תביא לפגיעה במעמד שלכם במקום העבודה ואף לאבדן מקום העבודה. על כן, חשוב לשמור על דיסקרטיות ולא לחשוף את כוונת התביעה ללא הנחייה מפורשת של עורך הדין. כל עוד איש אינו מודע לתביעה שאתם מגבשים, איש לא יפריע לכם לאסוף ראיות.

איזה עורך דין מתאים לייצוג של עובדים נגד מעסיקים?

בעבור הגשת תביעה כנגד מעסיק אתם זקוקים לעורך דין שמתמחה בדיני עבודה. יש לבחון באופן ספציפי את תחום ההתמחות של עורך הדין עם דגש על הישגים בתיקים קודמים. בחירה נבונה תהיה עוד דיני עבודה עם רקע של עשרות פסקי דין מוצלחים בתיקים דומים. על עורך הדין להקשיב לסיפור שלכם, לעיין במסמכים, להדריך אתכם כיצד להשיג ראיות לחיזוק הטענות, לציין מפורשות את סיכויי ההצלחה של התיק, לבנות אסטרטגיה ולנהל את כל התכתובת אל מול המעסיק ועורכי הדין שלו. בהתאם להתקדמות של ההליך עורך הדין שלכם גם יגיש תביעה אל בית הדין לדיני עבודה.

אלו תביעות מוגשות את בית הדין לדיני עבודה?

  1. הפרת זכויות עובדים בסיסיות : חופשה, ימי מחלה, הפקדות לפנסיה, פיצויי פיטורין ועוד.
  2. פיטורים שלא כחוק.
  3. הטרדה מינית במקום העבודה.
  4. אפליה אסורה.
  5. הפרת הסכמים.

אם המעסיק לא שילם לעובד את מלוא התשלומים שמגיעים לו על פי חוק – העובד רשאי לפנות אל עוד דיני עבודה ולהגיש תביעה. בתי המשפט אינם רואים בעין יפה ניסיונות של מעסיקים להתחמק מתשלומי חובה. במקרה של הליך פיטורין שלא בוצע כחוק יש לכם זכות מלאה להגיש תביעה ואף לדרוש לקבל את המשרה שלכם בחזרה. הליך פיטורין שלא כולל שימוע מנוגד לחוק. כדאי לבחון אפשרות של עילה לתביעה גם במקרים של פיטורין במהלך הריון, פיטורין בזמן מחלה, פיטורין מפלים, פיטורין בעקבות שירות מילואים.

איך מתנהלים במהלך תביעה כנגד מעסיק?

כמעט תמיד התביעה כנגד המעסיק תוגש לאחר סיום יחסי העובד מעביד. עורך הדין מנחה את העובד כיצד לנהוג, למי למסור מידע, מה מותר לו לעשות, מה אסור לו לעשות. את כל התקשורת מול המעסיק ועורכי הדין שלו מנהל עורך הדין. יהיו מקרים בהם התביעה תסתיים במהרה בהסדר בין שני הצדדים ומקרים בהם ההליך ידרוש דיונים בבית משפט. משרד עורכי דין אריק שלו ושות' מתמחה בדיני עבודה, ייצוג עובדים, ייצוג בכירים, תביעות חבות מעסיקים ועוד, אם אתם מחפשים עו"ד מסור ומנוסה עם תקדימים הישגיים חייגו לתיאום פגישת ייעוץ.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף בטלגרם
אימייל

עשוי גם לעניין אותך

סיורים ביקבים

כולנו אוהבים מידי פעם לצאת לבילוי שובר שגרה, כזה שמשאיר לנו תקווה במהלך השבוע עם ציפייה לקראת הבילוי הקרב ובא. בילוי שובר שגרה מומלץ יכלול

קרא עוד »

בר מתוקים לבר מצווה

האם ישנה התרגשות גדולה יותר מזו של הילדים שלכם שמחים ומאושרים באירוע שהפקתם? ובכן גם הילדים שלכם וגם חבריהם יוכלו להיות שמחים במיוחד אם תציבו

קרא עוד »
דילוג לתוכן