עוד תוצאות

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
asakim
Filter by Categories
אוכל ובישול
אירועים
בנייה ונדלן
הום סטיילינג
זירת המומחים
חוק ומשפט
טכנולוגיה
יופי וקוסמטיקה
לייף סטייל
לימודים
מידע ומאמרים
מפעלים ותעשייה
ניקיון
עסקים מקומיים
פיננסיים
פרסום עסקים
קהילה
קניות ברשת
רפואה ובריאות
שיפוצים

בקשה לצו קיום צוואה

צוות המגזין

זה לא סוד, הליך בקשה זו לצו קיום צוואה הוא לצערנו חלק בלתי נפרד מהתמודדות עם הסיטואציה הכואבת והוא כולל את תוקף הצוואה ומאפשר את היכולת לחלוקת העיזבון לאחר מותו של אדם קרוב אלינו. במאמר זה מסביר עורך דין ערן דוידוב שמשרדו מתמחה בדיני משפחה וירושה למה צריך עורך דין מקצועי לצורך קיום צוואה, ולמה בתקופה הזאת הכי חשוב שלא תהיו לבד מול הבירוקרטיה.

איך מגישים בקשה לצו קיום צוואה

לפני שאתם מבררים איך מגישים בקשה לצו קיום צוואה באופן עצמאי, חשוב שתדעו שאת התהליך הזה רצוי ואף הכרחי שתעברו אך ורק באמצעות עורך דין העוסק בתחום הירושות. עורך הדין אוסף את הצוואה המקורית, את תעודת הפטירה וכל מסמך רלוונטי וממלא את טופס הבקשה הנדרש. הבקשה מוגשת אל רשם הירושות. לאחר הגשת הבקשה, החוק מחייב ליידע גורמים רלוונטיים ויורשים חוקיים. יבוצעו פרסומים בעיתונות וברשומות ומשם ברגע שלא תהיה שום ערעור על הצוואה אפשר יהיה להתקדם. בהנחה ויהיה ערעור על הצוואה הדיון יועבר אל בית המשפט לדיני משפחה לצורך קבלת הכרעה.

האם חייב שעורך דין יטפל בבקשה זו?

כיום ישנן לא מעט סיטואציות שאכן אפשר לבצע לבד, גם בהליכים משפטיים. אך בגלל שתהליך של הבקשה לצו קיום הצוואה הוא תהליך מורכב מאד, הוא גם ידרוש ידע ספציפי וייחודי. מדובר בתהליך שיטתי הדורש תשומת לב לפרטים ועמידה בדרישות משפטיות ספציפיות. אמנם אין חובה להעסיק עורך דין, אך העסקת איש מקצוע מנוסה בדיני ירושה יכולה להועיל ביותר. פעולה זו מבטיחה שהתהליך יטופל בידע המשפטי הנדרש, המשקף יעילות ועמידה במסגרת החוק. עבור אלה שבטוחים בטיפול בתהליך בעצמם, הבנה ברורה של השלבים הכרוכים ברמה המשפטית הם חלק בלתי נפרד. בכל אחד מהתרחישים, הקפדה על ההנחיות ופעולה מהירה יובילו לסיום מוצלח של המסע המשפטי החשוב הזה שאמור להקל עליכם את התקופה הלא פשוטה שאתם עוברים.

חשוב לנו שתדעו שאתם לא לבד

גם אם אתם נמצאים בסביבה תומכת ואוהבת, כאשר מדובר בהליך משפטי חשוב שלא תהיו לבדכם. צרו עוד היום קשר עם משרדנו על מנת שנוכל לשרת אתכם ברגישות הראויה במצב הלא פשוט שאתם עוברים, ולצד מקצועיות ברמה גבוהה. אנחנו כאן בשבילכם.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף בטלגרם
אימייל

עשוי גם לעניין אותך

דוח שנתי לעוסק מורשה

פתיחת עסק בכל תחום כוללת בתוכה הרבה מעבר לעיסוק במקצוע עצמו. על מנהל העסק צריך להקדיש לא מעט זמן להתנהלות הפיננסית ולכל הקשור במיסוי. אחת

קרא עוד »

הערכת בריאות הנפש

כדי לקבל אבחון פסיכיאטרי יש לפנות לרופא פסיכיאטר, מומחה בפסיכיאטריה. הרופא הפסיכיאטר יבצע סקירה קלינית מקיפה ויערוך מגוון מבחנים ושאלות כדי לאבחן את המצב הפסיכיאטרי

קרא עוד »
דילוג לתוכן