עוד תוצאות

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
asakim
Filter by Categories
אוכל ובישול
אירועים
בנייה ונדלן
הום סטיילינג
זירת המומחים
חוק ומשפט
טכנולוגיה
יופי וקוסמטיקה
לייף סטייל
מידע ומאמרים
מפעלים ותעשייה
עסקים מקומיים
פיננסיים
פרסום עסקים
קהילה
קניות ברשת
רפואה ובריאות
שיפוצים

הלכות שבת

צוות המגזין

ההבדל בין קודש לחול מוטמע בנו בישראל מילדות ויש דברים שכבר ברור לנו למה הם חשובים לאנשים ששומרים שבת, כמו לא לנסוע בשבת ולא לעבוד או להפעיל מכשירי חשמל. נוסף לכך, כל אחד יודע באופן כללי מה אסור לעשות בשבת גם אם הוא חילוני, אבל יש לא מעט הלכות שבת שאינן ידועות לרוב האנשים. אנשים שמתחזקים באמונתם ורוצים לשמור שבת כהלכתה כדאי שילמדו היטב מה מותר ומה אסור לעשות כדי שלא ייכשלו באי שמירת שבת. כדי ללמוד יותר על כך כשאתם רוצים לשמור שבת מומלץ לשאול אנשים שיודעים ועוזרים בכך כמו אנשי ישיבת אור דוד שבראשם עומד הרב דניאל זר, שישמח לעזור לכל אחד.

מה חשוב לדעת על הלכות שבת?

שמירת שבת היא מצווה מהתורה ולכן יש להבין אותה וכיצד היא מיושמת ביום יום באמצעות הסברים שונים. הלכות שבת קשורות בעיקר למה שאסור לעשות לצד מה שעושים כדי לשמור שבת כהלכתה. אסור לבצע סוגי מלאכות שונים שנקראים ל"ט אבות המלאכה והן נחשבות למלאכות שבעזרתם הקימו את בית המקדש, וזה כולל יצירה ועבודה מסוגים שונים שאסורות גם בימי חג. לצדן, יש גם לא מעט מעשים ייחודיים לשבת כמו הדלקת נרות, קידוש ושלוש סעודות, תפילה ובילוי זמן בצוותא עם המשפחה, וגם בישול ארוחות לשבת שאותן אפשר לחמם רק על גבי פלטה לשבת ולפי הלכות הכשרות הנהוגות. כל אלה מנהגים וחוקים שאפשר ללמוד כאשר רוצים להבין מאיפה צמחו האיסורים לעשות כל מלאכה וכיצד החליטו מה שהחליטו לגבי מלאכות שונות.

מנהגים ומסורות של הלכות שבת

מלבד האיסורים והמנהגים של הלכות שבת, חשוב לדעת שיש לצדם גם מסורות ומנהגים שנהוגים בעדות ישראל וגם לפי בית אבא והמסורת המשפחתית שחייבת להיות בהתאם להלכה. יש מי שאצלו שבת היא זמן שבו הוא מארח אנשים שהוא רוצה לקרבם לאורח חיים אמוני ולשבת ויש מי שאצלו שבת קודש למשפחה בלבד. בכל מקרה, אם אינכם בטוחים כיצד לנהוג בשבת ואתם רוצים לוודא שאינכם טועים ועוברים עבירה, שאלו את אנשי ישיבת אור דוד והרב דניאל זר שיושיטו לכם יד מקרבת לשבת.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף בטלגרם
אימייל

עשוי גם לעניין אותך

להסיר את הלכלוך במהירות

אחת הדרכים הקלות והפשוטות ביותר להסיק לכלוך ואבק מהשטיח או ממסדרונות זה כמובן באמצעות שואב אבק תעשייתי אשר דרכו תוכלו להיפטר מן הלכלוך במהירות ובקלות,

קרא עוד »
עיצוב פנים מודרני

עיצוב פנים מודרני

רוצים לשנות את עיצוב הבית שלכם? עד היום לא ממש השקעתם בעניין הזה, אך לאחרונה הבנתם גם אתם את חשיבות העניין? אם כך, כדאי שתדעו

קרא עוד »
דילוג לתוכן