עוד תוצאות

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
asakim
Filter by Categories
אוכל ובישול
אירועים
בנייה ונדלן
הום סטיילינג
זירת המומחים
חוק ומשפט
טכנולוגיה
יופי וקוסמטיקה
לייף סטייל
מידע ומאמרים
מפעלים ותעשייה
עסקים מקומיים
פיננסיים
פרסום עסקים
קהילה
קניות ברשת
רפואה ובריאות
שיפוצים

מכוני גמילה

צוות המגזין

אם אתם מחפשים מכוני גמילה לטיפול בהתמכרות שלכם או של בני משפחתכם, חשוב שתוודאו מול המכון אילו מאמצים המכון נוקט כדי למנוע הישנות של ההתמכרות. מכיוון שהתמכרות היא מצב כרוני, לעולם לא ניתן לרפא אותה. בשל כך, מספר דברים יכולים לתרום להתרחשות של הישנות, כגון:

 • גורמים כמו מתח, טראומה או מורכבות החיים
 • בגלל מחסור במשאבים
 • הזנחה בשימוש בטכניקות ושיטות למניעת הישנות
 • קשר עם משתמשי סמים או אלכוהול לשעבר, כמו גם ביקור במקומות ופעילויות הקשורים לשימוש בהם.

מה גורם לאדם להישנות? קורה משהו שמעורר תגובת שרשרת, תחושה כזו של ירידה או פריקת מתח. כתוצאה מכך, אתם עלולים למצוא את עצמכם חוזרים לדפוסי החשיבה והפעולה הרעים שהטרידו אותכם לפני ובמהלך ההתמכרות שלכם. קל ליפול להישנות אם אתם לא יודעים איך להתמודד עם המצבים הללו, לכן מכוני גמילה מלמדים אתכם לזהות את תסמיני האזהרה.

מה היא הישנות ומה הן השלכותיה?

הישנות היא חלק ממעגל, ולמרות שאדם עלול להיות על סף הישנות, זה לא מחייב אותו באמת לחזור לדפוס ההתנהלות הרעה. חשו בללמוד כיצד לפעול כדי למנוע הישנות ולהתמודד עם הדחף להזור להתמכרות.

כאשר אתם מתרגשים יתר על המידה, הישנות הופכת לאפשרות ממשית. זה לא נדיר שנסיבות מסוימות או חוויות מלחיצות מעוררות את התשוקה לסמים או לאלכוהול. בשלב מוקדם של השיקום, מומחים רבים של מכוני גמילה מדגישים את הצורך בפיתוח מנגנוני התמודדות חדשים. השלב האחרון של ההישנות מגיע כאשר מכור מחלים מקבל שהוא או היא ישתמשו שוב בסמים או באלכוהול לאחר תקופה של פיכחון. השימוש בפועל בסמים או באלכוהול מסמן את השלב האולטימטיבי של הישנות. סביר להניח שרגשות התרוממות רוח ראשונים ינצחו. הבעיה היא שאחרי שהשיא פוחת או שהאדם מתחיל להתפכח, האמת הקשה של המצב דופקת בדלת בשיא העוצמה.

אילו אותות אזהרה מכוני גמילה מלמדים אתכם לזהות?

ישנם מספר אותות אזהרה שאתם עשויים לשים לב אליהם אם אתם חוששים שאדם אהוב חוזר לדפוסי התנהלות לא נכונים של התמכרות. הדברים האלה הם:

 • ביטוי מפורש של רגשות או מושגים שליליים
 • פעולות פתאומיות, יוצאות מן הכלל
 • לא משתמש במנגנוני התמודדות
 • תנודות במצב הרוח
 • דכאון
 • חרדה
 • ניתוק מאנשים אחרים או מפעילויותיהם

פעולות אלו מעידות על כך שהאדם חזר או נמצא בתהליך חזרה להתמכרות. אם אתם מודאגים לגביהם, היו שם בשבילם ופנו ביחד איתם לעזרה מקצועית של מכוני גמילה. מכון הוליסטי "אחרת" ישמחו ללוות אתכם ואת יקירכם בתהליך הגמילה, ויתנו לכם את כל הכלים להתמודדות גם עם הרצון לחזור להתמכרות אחרי הגמילה.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף בטלגרם
אימייל

עשוי גם לעניין אותך

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

חברת 'עולם החימום', נולדה כמו במקרים רבים תוך זיהוי של צורך. כל ירושלמי מכיר את הקור הירושלמי המקפיא בחודשי החורף. אמנם, ישראל היא מדינה חמה

קרא עוד »

חנות פרחים בירושלים

אתם מוצאים את עצמכם לפעמים בחיפוש אחר מתנה מרגשת למישהו שאתם אוהבים? רוצים להודות למישהו שעשה משהו למענכם? אם כך, בדיוק ברגעים האלה כדאי לזכור

קרא עוד »
הרחבת מפרסת

הרחבת מרפסת

מתי צריך לשקול הרחבה של המרפסת? מרפסות הן דרך מצוינת להוסיף קצת מרחב נוסף לבית שלך, ובמקביל הן מספקות אזור חיצוני שליו ליהנות מהנוף ומהאוויר

קרא עוד »

בר מתוקים לבר מצווה

האם ישנה התרגשות גדולה יותר מזו של הילדים שלכם שמחים ומאושרים באירוע שהפקתם? ובכן גם הילדים שלכם וגם חבריהם יוכלו להיות שמחים במיוחד אם תציבו

קרא עוד »
דילוג לתוכן