עוד תוצאות

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
asakim
Filter by Categories
אוכל ובישול
אירועים
בנייה ונדלן
הום סטיילינג
זירת המומחים
חוק ומשפט
טכנולוגיה
יופי וקוסמטיקה
לייף סטייל
מידע ומאמרים
מפעלים ותעשייה
עסקים מקומיים
פיננסיים
פרסום עסקים
קהילה
קניות ברשת
רפואה ובריאות
שיפוצים

דוח שנתי לעוסק מורשה

צוות המגזין

פתיחת עסק בכל תחום כוללת בתוכה הרבה מעבר לעיסוק במקצוע עצמו. על מנהל העסק צריך להקדיש לא מעט זמן להתנהלות הפיננסית ולכל הקשור במיסוי. אחת המטלות שעל בעל עסק לעמוד  בהן הוא הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה. ישנו הבדל בין הנדרש בהגשת דוח שנתי לחברה, דוח שנתי לעוסק מורשה או עוסק פטור. הגשת דוח שנתי היא מטלה לא קלה, הדורשת מבעל העסק לנהל רישום מסודר של הכנסותיו ולא רק מהתשלומים הישירים שהוא מקבל עבור שירותיו או המוצרים אותם הוא מוכר  אלא הכנסות אחרות כמו השקעות שהניבו רווחים, ולאסוף מסמכים רלוונטיים. כמובן שדוח שנתי הוא רק דוגמה לאחת המטלות שעל בעל העסק לעמוד בהן. מעבר לדוח זה ישנה ההתנהלות השוטפת, הכוללת אף היא רישום וניהול ספרים מסודר.

למלא דוח שנתי לעוסק מורשה באופן מדויק ומקצועי

מבחינת החוק, מילוי דוח שנתי לעוסק מורשה יכול להתבצע על ידי בעל העסק עצמו ולא בהכרח ע"י רואה חשבון, אך לא בכדי בעלי עסקים רבים בוחרים להטיל את המשימה על מומחים בתחום. ראשית, חשוב ביותר להגיש את הטפסים בזמן. שנית, בתוך הדוח ישנם מונחים רבים שאדם שאינו מגיע מהתחום אינו מכיר ואינו מבין את הדקויות בהבדלים ביניהם. אי דיוקים משמעם במקרים רבים חישוב לא נכון של המס שעליכם לשלם ודרישה מטעם רשות המיסים לסכומים גבוהים יותר. יתרה מכך, יתכן מאוד שלכם יגיע החזר מס מסיבה כזאת או אחרת ואתם לא תהיו מודעים לכך. מילוי דוח שנתי לעוסק מורשה ע"י רואה חשבון בעל ניסיון רב יבטיח את מסירת הפרטים בצורה מדויקת וגם מיצוי זכויותיכם במלואן.  הדיוק במסירת הפרטים חשובה לא רק לגבי גביית מיסים אלא גם תשלום לביטוח לאומי לשנה הקרובה.

מה נדרש לקראת מילוי הדוח השנתי

חשוב לציין שלא רק הכנסות בעל העסק צריכות להיות מצוינות בדוח השנתי אלא גם הכנסות בן/ בת הזוג, בין אם הם עצמאים ובין אם שכירים. יש להצטייד בטופס 106- ריכוז שכר שנתי במידה ובן/ בת הזוג שכירים, הוצאות נוספות שאינן מדווחות למע"מ כמו עמלות בנקים, אגרות, ביטוחים ועוד. יש להביא אישורים שנתיים מהבנקים על רווחים מהשקעות בניירות ערך, חסכונות, הכנסות ממכירות נדל"ן, הכנסות בחו"ל ועוד. אלה רק חלק מהמסמכים שאמורים להגיע לידי רשות המיסים באמצעות בעל העסק או באמצעות רואה החשבון הממלא דוח שנתי לעוסק מורשה. אין ספק שהמסמכים והמידע הנדרשים מראים על כך שמדובר על עניין מורכב אשר ביצועו בצורה מדויקת הוא קריטי ומונע הפסדי כספים ותשלומים מיותרים.

משרד רואה החשבון של יוסף ברעם הוא משרד וותיק, אשר מחזיק ביועצי המס ורואי החשבון הטובים בישראל. מוזמנים ליצור קשר בכל שאלה

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף בטלגרם
אימייל

עשוי גם לעניין אותך

רישיון על סירה

אחד מהקורסים הנחשבים ביותר שיש הינו קורס סקיפרים אשר דרכו תוכלו לשוט על ספינה עם רישיון וברמה גבוהה. כמו כן על מנת לבצע את קורס

קרא עוד »
דילוג לתוכן